Taekwondo
olimpijskie
Pływanie
Koszykówka
dziewcząt
Piłka ręczna
chłopców

Uwaga uczniowie klas o profilu pływanie.

Wpis opublikowany dnia 21-07-2017 o godz. 00:55. Opracowanie: Marek Gołembiewski

informacja

W dniach  30.08 - 02.09.2017 dla uczniów klas IV SP 44 MS oraz w dniach 30.08- 07.09.2017 dla uczniów klas starszych Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego organizowany jest obóz sportowy w COS Wałczu.

 

Proszę rodziców/opiekunów prawnych o zapoznanie się z załącznikami:

 - załącznik nr 1 - uczniowie klas IV

 - załącznik nr 2 - uczniowie klas VII, Gim 54 MS, XX LO MS

 

W przypadku akceptacji warunków udziału w obozie proszę o zwrot deklaracji do dnia 24.07.2017 w sekretariacie szkoły lub drogą mailową: liceum@liceumxv.edu.pl.

Pływanie: Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich

Wpis opublikowany dnia 18-07-2017 o godz. 23:13. Opracowanie: Robert Strzałka

sport

W dniach 14-16 lipca w Opolu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Nasz klub uplasował się na 2 miejscu w punktacji medalowej oraz na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Dziewczęta w składzie: Karolina Wolska, Aleksandra Dudek, Kinga Paradowska i Agnieszka Włodarczyk były niepokanane zdobywając najwyższą lokatę w wyścigach 4x200 oraz 4x100 metrów stylem dowolnym. Trzeci złoty krążek dołożyły w konkurencji 4x100 zmiennym, gdzie po raz pierwszy w stylu motylkowym popłynęła Marta Holak.

Zbiór medali powiększyła Kinga Paradowska zdobywając złoto w konkurencji 200m stylem zmiennym i brąz na dystansie 800m dowolnym.

Nasi zawodnicy punktowali w finałach:

  • Kinga Paradowska - 4 finały A
  • Ola Dudek - 5 finałów A
  • Agnieszka Włodarczyk - 2 finały A, 2 finały B
  • Mateusz Tylicki - 2 finały A, 2 finały B
  • Marta Holak - finał A, 4 finały B
  • Błażej Mikołajczak - finał A, 3 finały B
  • Kuba Muszynski - finał A, finał B
  • Mateusz Wamka - 4 finały B
  • Karolina Wolska - 2  finały B
  • Martyna Gąsowska - 2 finały B.

MUKS Piętnastka tradycyjnie świetnie się zaprezentowała, utrzymując wysoka lokatę. Wakacje zaczynamy z uśmiechem na twarzy i trzymamy kciuki za starszych kolegów startujących w najbliższych dniach.

Zawodnikom i trenerowi Robertowi Strzałce gratulujemy!

Zdjęcia: pani Katarzyna Holak, zapraszamy do GALERII.

 

 

 

 

Pływanie: Mistrzostwa Polski 14 latków

Wpis opublikowany dnia 13-07-2017 o godz. 10:13. Opracowanie: Mariola Raszlińska

sport

W dniach 7-9 lipca na długim basenie w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 – letnich, skąd pływacy MUKS Piętnastka Bydgoszcz przywieźli 4 medale.

Multimedalistą jest w Mikołaj Dobrindt, który zdobył 3 medale w konkurencjach indywidualnych: dwa srebrne – 200m zm. i 400m zm. i brązowy – 200m klas (ponadto Mikołaj wywalczył 6m-ce 100m klas, 7m-ce 50m klas). Czwarty medal, brązowy, jest udziałem sztafety chłopców 4x100m zm.: Marcel Jeliński, Mikołaj Dobrindt, Mikołaj Wiśniewski, Mateusz Sobowiec.

Pływacy, którzy znaleźli się wśród najlepszych pływaków w Polsce w swoim roczniku, startując w finałach A i B to:

  • Weronika Groń – 4m-ce 200m zm, 6m-ce 400m zm, 7m-ce 200m mot, 8m-ce 100m mot
  • Mikołaj Wiśniewski – 7m-ce 100m mot, 11m-ce 50m mot, 17m-ce 100m dow
  • Anna Kamińska – 9m-ce 200m klas, 18m-ce 50m klas, 18m-ce 100m klas
  • Marcel Jeliński – 17m-ce 100m grzb
  • Lucjan Ułanowski – 17m-ce 200m mot
  • Zuzanna Frysiak – 19m-ce 800m dow
  • sztafeta chł 4x200m dow – 4m-ce: Mateusz Sobowiec, Mikołaj Wiśniewski, Lucjan Ułanowski, Mikołaj Dobrindt
  • sztafeta chł 4x100m dow – 4m-ce: Gabriel Szafranek, Mikołaj Wiśniewski, Mateusz Sobowiec, Mikołaj Dobrindt
  • sztafeta dz 4x200m dow – 8m-ce: Zuzanna Frysiak, Dominika Głazik, Anna Kamińska, Weronika Groń
  • sztafeta dz 4x100m zm – 10m-ce: Zuzanna Frysiak, Anna Kamińska, Weronika Groń, Agata Marjańska
  • sztafeta dz 4x100m dow – 13m-ce: Zuzanna Frysiak, Dominika Głazik, Anna Kamińska, Weronika Groń.

W zawodach wzięło udział 146 klubów, które zgłosiły ponad 580 zawodników.

Oto skład całej drużyny MUKS Piętnastka Bydgoszcz na MP w Olsztynie: Mikołaj Dobrindt, Zuzanna Frysiak, Dominika Głazik, Weronika Groń, Marcel Jeliński, Anna Kamińska, Agata Marjańska, Adrianna Regosz, Mateusz Sobowiec, Gabriel Szafranek, Lucjan Ułanowski, Mikołaj Wiśniewski. Wszyscy ci pływacy poprawiali swoje rekordy życiowe.

Trenerzy: Sławomir Gawinecki, Leszek Borowicz.

Gratulujemy!

Zdjęcia: pan Maciej Dobrindt.

 

 

Wspomnienie: Bal Gimnazjalny

Wpis opublikowany dnia 05-07-2017 o godz. 20:15. Opracowanie: Mariola Raszlińska

informacja

W środę 14 czerwca odbył się bal dla uczniów klas trzecich naszych gimnazjów.

Wspomnienie z tego wydarzenia można zobaczyć w GALERII.

Atorką zdjęć jest pani Katarzyna Holak.

 

Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu – Poznań 16-17.06.

Wpis opublikowany dnia 24-06-2017 o godz. 13:27. Opracowanie: Mariola Raszlińska

sport

16 i 17 czerwca w Poznaniu na 50 m basenie na Termach Maltańskich, odbyły się Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu. W klasyfikacji Open miejsca na podium wywalczyli:

  • Patryk Winiatowski: 100 dowolny - złoty, 200 dowolny - złoty, 200 zmienny - złoty, 50 dowolny - srebrny
  • Aleksandra Dudek: 50 grzbietowy - złoty, 100 grzbietowy - złoty, 400 dowolny - srebrny, 200 grzbietowy - srebrny, 50 klasyczny - brązowy 
  • Kinga Paradowska: 800 dowolny - złoty, 100 motylkowy - złoty, 200 grzbietowy - brązowy
  • Mateusz Tylicki: 50 motylkowy - złoty, 100 motylkowy - srebrny 
  • Weronika Groń: 200 motylkowy – złoty, 400 zmienny - brązowy, 100 motylkowy– brązowy
  • Jakub Muszyński: 400 dowolny - srebrny, 1500 dowolnym - srebrny 
  • Błażej Mikołajczak: 200 dowolny.- brązowy, 200 zmienny - brązowy 
  • Mateusz Wamka: 200 grzbietowy - brązowy

Ponadto Patryk Winiatowski został najlepszym zawodnikiem, który uzyskał najwyższy wynik, będący sumą trzech najlepszych startów wg punktacji wielobojowej, a Aleksandra Dudek w tym podsumowaniu była druga.

Trenerzy pływaków: Daniel Grzyb, Bartosz Ronkiewicz, Robert Strzałka, Leszek Borowicz, Sławomir Gawinecki.

Gratulujemy!

Zdjęcia autorstwa pani Katarzyny Holak do obejrzenia w GALERII.

 

  

 


<<    aktualności: 377 (1701 KB)     >>
Szczęśliwy numerek
9
Numerek ważny w piątek
21 lipca 2017 roku
Kalendarz roku szkolnego
Informacje
Dzisiaj jest sobota
22 lipca 2017 roku


Imieniny obchodzą:
Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona, Stojsław
Prognoza pogody
Bydgoszcz
Pogoda - Bydgoszcz
Inne

SEKRETARIAT SZKOLNY

Godziny pracy:
poniedziałek 7:30 - 15:30
wtorek 8:00 - 16:00
środa 7:30 - 15:30
czwartek 7:30 - 15:30
piątek 7:30 - 15:30


GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ I POMOCY PRZEDLEKARSKIEJ

Godziny pracy:
poniedziałek 7:25 - 11:25
wtorek 11:45 - 15:20
środa 7:25 - 15:00
czwartek 11:45 - 15:20
piątek 11:45 - 15:20

st.piel.dypl. Alicja Rapicka


PEDAGOG

Godziny pracy:
poniedziałek 10:00 – 15:00
wtorek 10:00 – 14:30
środa 11:30 – 16:30
czwartek 9:00 – 13:00
piątek 8:30 – 12:00

mgr Sylwia Lewandowska

Brak identyfikatora należy zgłaszać do sekretariatu szkoły.

Brak etui identyfikatora lub "smyczy" należy zgłaszać do pani Teresy Chrapkowskiej.
Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxxms.edu.pl)
Opiekun strony: Mariola Raszlińska
(raszlinska@liceumxxms.edu.pl)